Termografeerimine PDF Prindi Saada link

 

Termografeerimine väga soodsa hinnaga!

 

Tehtud tööd:

 • Termograafiline järelkontroll 2011 aastal Fassaadikeskuse renoveeritud objektidest:
 1. Puhkekodu 61 Tallinn
 2. Puhkekodu 63 Tallinn
 3. Puhkekodu 65 Tallinn
 • Termopildid erinevatest objektidest:
 1. Ristiku 10 Lihula
 2. Jasmiini tee Viimsi
 3. Nõmme tee Tabasalu
 4. Saustinõmme küla

Termopildistamise käigus, infrapunakaamera abil mõõdetakse ja fikseeritakse detailne pilt objekti pinnatemperatuuridest. Termokaamera e infrapunakaamera abil on võimalik saada objektist soojuspilt (infrapuna pilt), mille abil on võimalik hinnata hoonete soojuskadusid ja soojuspidavust.

Termokaamera abil on võimalik hinnata ehitiste seisukorda ja võtta vastu otsuseid, suurendamaks soojapidavust ning energia kokkuhoidu.

Termokaamera - töötab infrapunakiirte abil ning annab selge pildi, kus on hoone külmasillad. Täpsus kuni 0,1 kraadi.

Termografeerimine näitab tavaliselt järgmisi vigu:

 • soojustuse kehv paigaldus;
 • tuuletõkke ebatihedused;
 • hoonele ebasobiv küttesüsteem, mistõttu osa ruumide sisepindasid jääb külmaks.

Eesmärgid

· Tuvastada soojalekkeid ja kontrollida hoone seina, akende ning kõikvõimalike liitekohtade soojapidavust. Samuti on termokaamera abil võimalik tuvastada seinasiseseid külmasildu.

· Termokaamera kõige levinum kasutusala korterelamutes on seinte, akende ja muude välispiirete soojapidavuse mõõtmine. Termoülevaatus on ainus visuaalne mõõtmisviis, mille abil saab ülevaate välispiirete soojapidavusest. Termoülevaatusege visualiseeritakse energiakaod.

· Soojustamise vajalikus? Kui hoone tehnosüsteemid on korrastatud ja plaanis on jätkata renoveerimist, saab termoülevaatuse abil hea ülevaate hoone välispiiretest, akendest, ustest, katusest ja seintest. Termoülevaatuse tulemusel antakse soovitused millised välispiirde osad vajavad lisasoojustamist.

· Termoülevaatus eramutes. Termoülevaatuse põhieesmärk eramutes on ehituskvaliteedi kontroll. On olukordi, kus hoolimata normaalsest õhutempertuurist tekib n.ö. 'külmatunne'. Tavaliselt on see tingitud välisseina madalast temperatuurist, mida omakorda põhjustab ebapiisav või ebakvaliteetselt paigaldatud seinasoojustus. Termoülevaatus aitab sellised kohad täpselt tuvastada ja termoraport kirjeldab olukorra võimalikke lahendusvariante. Vajalikud tingimused

· Termoülevaatuse tegemiseks on vajalik 15C sise- ja välistemperatuuri vahe. Seega, kui hoones sees on +20C, võib termoülevaatust teha +5C välistemperatuuri juures. Suurema temperatuuride vahega on termopiltide kontrastsus suurem, kuid kvalitatiivset vahet ei ole. Olemasolev soojaleke avastatakse ka +5C juures. Väga madala temperatuuri juures (-20C) väheneb termokaamera täpsus. ’

· Olulisem kui madal temperatuur, on termoülevaatuse kvaliteetseks läbiviimiseks hoopis päikesepaiste puudumine. Seega ei ole termoülevaatust võimalik pikka aega ette planeerida. Võib juhtuda, et ülevaatuseks kokkulepitud ajal ei ole otstarbekas termografeerimist teostada, kuna päikese tõttu kõrgenenud temperatuuriga pindadel ei pruugi lekkekohad esile tulla. Vihmase ilmaga on termoülevaatust võimalik teha vaid siis, kui sein on kuiv. Lumesadu ei sega termoülevaatuse läbiviimist.

Termografeerimist teostavad oma ala spetsialistid.

Kui tellid fassaadi renoveerimise meilt saad termopildistamise tasuta. See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. Tel: 56 570 434

Lugupidamisega,

Fassaadikeskus - Teie hea koostööpartner

 
Bänner